Z ostatniej chwili

 

 

REKRUTACJA TRWA

 

SZKOŁA WYŻSZA RZEMIOSŁ ARTYSTYCZNYCH I ZARZĄDZANIA 

ogłasza nabór na studia

rok akademicki 2015/2016

Nasza Uczelnia jest jedyną tego typu Uczelnią w Polsce.

Absolwenci z dyplomem naszej Uczelni nie szukają pracy,

to praca czeka na nich.

W maju br. podczas wielkiej uroczystości na Zamku Królewskim w Warszawie wręczając wybranej grupie dyplom "mistrza rzemiosł artystycznych" Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski powiedział:

"Aż trudno uwierzyć, że przez prawie ćwierć wieku artyści rzemieślnicy nie byli nagradzani a przecież odgrywają ogromną rolę w zachowaniu pamiątek przeszłości, nadając im drugie życie i przywracając pierwotny blask. Dzięki temu stają się ambasadorami polskiej kultury."

Laser to najnowocześniejsze narzędzie którym posługują się niektórzy konserwatorzy przy badaniu zabytków i dzieł sztuki.

Laser, to narzędzie, którym posługują się nasi studenci.

Bądź ambasadorem polskiej kultury,

nie zwlekaj, ta rekrutacja to dla Ciebie wielka szansa,

to wielka okazja!

Nasza Uczelnia jest dla wybranych, jest Uczelnią elitarną, Ty możesz należeć do elity kulturalnej w naszym Kraju i służyć Ojczyźnie troszcząc się o zachowanie dziedzictwa narodowego i mieć satysfakcję także materialną z tej pięknej służby.

Termin zgłoszeń do  30.09.2015 roku.

 

frse                     logo-350                          logo

 

PONOWNE ZAPYTANIE OFERTOWE

Z powodu nieotrzymania przez Szkołę Wyższą Rzemiosł Artystycznych i Zarządzania we Wrocławiu żadnej wiążącej oferty na ogłoszone dnia 16.07.2015r. zapytanie ofertowe ponawiamy niniejsze zapytanie:

W związku z realizacją przez naszą uczelnię projektu wykonywanego w ramach działania pt:

Rozwój Polskich Uczelni – Fundusz Stypendialny i Szkoleniowy” finansowanego z funduszy norweskich i krajowych, SWRAiZ ogłasza zapytanie ofertowe w sprawie wykonania następujących prac/sprzedaży następującego sprzętu:

1. Zakup i montaż kryształu laserowego typu q-switsch do urządzenia laserowego ReNOVALaser, obsługiwanego przez laser LS-2147.

2. Wyposażenie i montaż ramienia optycznego do urządzenia laserowego typu ReNOVALaser w komplet zwierciadeł obsługujących długość fali 1064 nm o mocy lasera 5 dżuli na cm2.

Informujemy, że jedynym kryterium dotyczącym oceny przesłanej oferty będzie cena wykonania zaoferowanej usługi.

Oferty należy składać do dnia 24.09.2015 r. w zaklejonej kopercie w dziekanacie Szkoły , listem poleconym na adres Zamawiającego:

Szkoła Wyższa Rzemiosł Artystycznych i Zarządzania we Wrocławiu

pl. św. Macieja 21, 50-244 Wrocław

lub e-mailem na dres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

Ocena parametryczna jednostek naukowych

w kategorii "Nauk o sztuce"

dokonana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

 

Nasza szkoła od nowego roku akademickiego wzbogaciła się o dwie nowe pracownie:

Pracownię Mineralogii, Gemmologii i Petrografii

oraz Międzyzakładową Pracownię Konserwacji Kamienia

W ramach realizacji wniosku Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 Priorytet 1: „Wzrost konkurencyjności dolnośląskich przedsiębiorstw", schemat 1.1A2 p.t. „Laser i inne innowacyjne rozwiązania dla ratowania zabytków" dla tych pracowni zakupiono nowoczesny sprzęt optyczny do badań minerałów oraz laser produkcji W.A.T w Warszawie.
Projekt ten realizowany jest wspólnie przez Przedsiębiorstwo Alpex Sp. z o.o. w Wałbrzychu i naszą szkołę. Szczególnie cennym nabytkiem jest laser. Obecnie wykorzystanie laserów jako narzędzi do konserwacji dzieł sztuki w zasadniczy sposób zrewolucjonizowało technologie konserwatorskie. Współcześni konserwatorzy z nieosiągalną dotychczas precyzją bezpiecznie badają i usuwają nawarstwienia . Od nowego roku akademickiego nasi studenci będą uczyli się dodatkowo zastosowania laserów w konserwacji zabytków i dzieł sztuki.